Dijital Adli Bilişim

Dijital Adli Bilişim Veri Kurtarmadaki Çözüm Ortağınız

Bilişim olaylarının tüm donatılarının muhafaza edilmesinden raporlanma aşamasına kadar ilgili tüm işlemlerin gerçekleştirilip ilgili makamlara sunulmasını esas alan adli bilişim dalı, delillerin şüpheye meydan vermeden incelenmesi ve analiz edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirildiği birimdir. Konu olarak ele alınan bilişim olayında herhangi bir suiistimal veya suça konu olabileceği için emniyet güçlerinin müracaat ettikleri bir bilim dalı olarak karşımıza çıkar. Adli bilişim sistemlerinde birçok veri bulunduğu için sabit disklerin, depolama alanlarının ve yedekleme birimlerinin oldukça geniş ve ayrıntılı olması gereklidir. Bu nedenle cihazlar hem içten hem de dışarıdan koruma altına alınmalıdır.

Dijital Adli Bilişim Veri Kurtarma İhtiyacının Doğması

Her ne kadar özen gösterilirse gösterilsin, kimi zaman adli bilişim verilerinde kayıplar meydana gelebilir. Bu durum, bir suçun aydınlatılması durumunda büyük bir soruna yol açacaktır. Bu nedenle verilerin ivedi bir şekilde ve eksiksiz olarak kurtarılması gereklidir. Adli bilişim olaylarında bulguların toplanması adli olayların seyrinin değiştireceği için verilerin de sorunsuz bir şekilde toplanması ve uygun koşullarda saklanması önemlidir. Kayıt altına alınmayan delillerin hukuken bir geçerliliği olmadığı için bilişim uzmanlarının profesyonel cihazlar yardımıyla kayıt ve depolama işlemlerini gerçekleştirmesi gereklidir. Firmamız, adli bilişim olaylarında en değerli verilerin güvenli bir şekilde depolandığı disklerde meydana gelebilecek problemlerin çözümü için uygun seçenekler sunan firmamız, böylece adli bilişim işlemlerinin kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır.

Adli Bilişim İşlemlerinde Kesintisiz Süreçler

Adli bilişim işlemlerinde kesintisiz süreçlerin işlenmesini sağlayan firmamız, adli kayıtlarla ilgili her türlü verinin depolandığı sistemlerde meydana gelebilecek problemlerin aşılmasını sağlar. Sektördeki yüksek standartlarıyla her türlü sabit disk veya sunucu sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayan markamız, profesyonel danışmanlık hizmetleriyle de uzaktan destek verebilir. Türkiye’nin dört bir yanına ve yurt dışındaki birçok ülkeye bilişim konularında destek veren firmamız, alanında uzman mühendisler ve teknisyenlerden oluşan uzman kadrosu ile her geçen gün daha büyük bir aşama kaydeder. Yenilikçi serverlar, sunucular, sabit diskler, SSL’ler ve çok daha fazlası üzerinde yenilikçi çözümleriyle onarım hizmetini gerçekleştiren markamız, danışmanlık hizmetleri kapsamında da etili sonuçlar doğmasına yardımcı olur.

Adli Bilişim İşlemlerinde Danışmanlık Hizmetleri

Adli bilişim hizmetlerinde danışmanlık servisi de bulunan firmamız, bilişim olaylarına müdahale danışmanlığından soruşturma ve incelemeye kadar her konuda büyük bir destek sağlar. Dijital delillerin bulguların toplanması, adli kopya inceleme ve analiz, bilişim olayı simülasyonu, veri inceleme ve değerlendirme gibi pek çok konuda adli bilişim sistemlerine destek veren markamızla kolluk kuvvetlerinin işlemlerinin çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Uzman bilgisayar adli tıp hizmetlerimizle kişilerden işletmelere kadar büyük küçük demeden talep edilen her alanda uzmanlığımızla imzamızı atıyoruz. Hukuki davalarda kanıtları toplama ve analiz etme hizmetlerimizle adli işlemlerin çok daha nesnel ve garantili sonuçlarla neticelendirilmesini sağlıyoruz. Elektronik ortamda muhafaza edilen verilerin yasal ve teknik alanlarda öneyici adli tıp hizmetleri ve eğitimi de veren firmamız dijital ortamda gizlenmiş olan tüm verilerin gün yüzüne çıkarılmasını sağlayarak adli bilişim verilerinin doğru bir şekilde işlenmesine büyük ölçüde katkıda bulunur.